• strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/inurolkievua/public_html/modules/views/views.module on line 906.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/inurolkievua/public_html/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/inurolkievua/public_html/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /home/inurolkievua/public_html/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 159.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/inurolkievua/public_html/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /home/inurolkievua/public_html/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /home/inurolkievua/public_html/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.

 Вчені розробили спеціалізовану платформу, що дозволяє отримати необхідні результати аналізів сечі в найкоротші терміни.

Інфекція сечовивідних шляхів (ІМП) - це одне з найпоширеніших інфекційних захворювань в світі, від якого хоча б раз в житті страждають 50-60% жінок. ІМП часто лікують емпірично в амбулаторних клініках за допомогою антибіотиків широкого спектру дії до мікробіологічного підтвердження інфекції або чутливості до протимікробних препаратів. Надмірне і неправильне використання антибіотиків за допомогою такого емпіричного протимікробної лікування може сприяти зростанню кількості резистентних патогенів. На відміну від емпіричного лікування, антибіотикотерапія може значно поліпшити результати пацієнтів і знизити резистентність до протимікробних препаратів. Клінічне впровадження методів лікування, заснованих на фактичних даних, вимагає швидких діагностичних методів для ідентифікації патогенів (ID) і тестування чутливості до протимікробних препаратів (AST) з мінімальною пробопідготовкою.

Для цього була розроблена платформа на основі мікрофлюідних крапель як для ідентифікації, так і для визначення чутливості до антибіотиків в зразках сечі протягом 30 хвилин. На цій платформі використовуються флуорогенние гібридизаційним зонди для виявлення 16S рРНК з окремих бактеріальних клітин, інкапсульованих в піколітровие краплі. Це дозволяє провести молекулярну ідентифікацію уропатогенних бактерій безпосередньо з сечі всього за 16 хвилин. Більш того, краплинні вимірювання 16S рРНК на окремих бактеріях є сурогатом для AST, скорочуючи час впливу до 10 хвилин для таких антибіотиків, як гентаміцин і ципрофлоксацин. Для тестування зразків сечі були розроблені повністю інтегрований пристрій і робочий процес скринінгу на один з семи унікальних діагностичних результатів, включаючи наявність / відсутність грамнегативнихбактерій, молекулярну ідентифікацію бактерій, таких як Escherichia coli, Enterobacteriaceae і оцінку бактеріальної сприйнятливості до ципрофлоксацину.

Таким чином, в порівняльному клінічному дослідженні за участю 50 зразків дана платформа демонструє відмінні характеристики в порівнянні з клінічними стандартними методами протягом невеликої частини часу. На цьому наголошує її клінічну корисність.

A. M. Kaushik et al., "Droplet-Based Single-Cell Measurements of 16S rRNA Enable Integrated Bacteria Identification and Pheno-Molecular Antimicrobial Susceptibility Testing from Clinical Samples in 30 min," Adv. Sci., Vol. 8, no. 6, Mar. 2021, doi: 10.1002 / advs.202003419