Виявлені нові біомаркери можуть значно підвищити можливості диференціювання раку передміхурової залози і доброякісної гіперплазії передміхурової залози. Прогнозування раку передміхурової залози (РПЗ) в первинній ланці охорони здоров'я зазвичай грунтується на рівні загального простат-специфічного антигену (ПСА) і результатах пальцевого ректального дослідження. Однак цими тестами не вистачати чутливості і специфічності, що призводить до надмірної діагностиці захворювання і непотрібним біопсії.
Відсутність ефективних неінвазивних біомаркерів для диференціації РПЗ і доброякісної гіперплазії передміхурової залози (ДГПЗ) викликає серйозну заклопотаність для здоров'я чоловіків у всьому світі. Щоб поліпшити діагностичні можливості існуючих неінвазивних біомаркерів РПЗ, була використана ненаправлена метаболоміка на основі газової хромато-мас-спектрометрії (ГХ-МС) для аналізу зразків плазми.
У дослідженні брали участь 41 пацієнт з РПЗ і 38 пацієнтів з ДГПЗ з контрольної групи. Для скринінгу диференціальних метаболітів між РПЖ і ДГПЗ були виконані як одновимірний, так і багатовимірний статистичні аналізи з подальшим вибором потенційних біомаркерів за допомогою машинного навчання. Обрані кандидати в біомаркери були потім перевірені за допомогою цільового аналізу і даних дослідження транскріптома. Результати показали, що метаболізм 12 речовин істотно відрізняється у випадках РПЗ і ДГПЗ, а 3 метаболіти, включаючи L-серин, міо-інозитол і деканової кислоту, можуть бути потенційними біомаркерами для диференціальної діагностики РПЗ і ДГПЗ.
Найбільш важливо, що аналіз ROC-кривої показав, що участь трьох потенційних біомаркерів збільшило значення площі під кривою пов'язаного і загального ПСА з 0,542 і 0,592 до 0,781 відповідно. Таким чином, був зроблений висновок, що застосування L-серину, міо-інозитол і декановой кислоти може в значній мірі поліпшити діагностичні можливості зазвичай використовуваних в клініці неінвазивних біомаркерів для диференціації РПЗ від ДГПЗ.
W. Wang, Z. He, Y. Kong, Z. Liu, and L. Gong, "GC-MS-based metabolomics reveals new biomarkers to assist the differentiation of prostate cancer and benign prostatic hyperplasia," Clin. Chim. Acta, vol. 519, pp. 10-17, Aug. 2021, doi: 10.1016 / j.cca.2021.03.021.