Основна інформація для громадян України при наданні медичних послуг
У Чеській Республіці кожен медичний працівник повинен надавати невідкладну допомогу в будь-який час і будь-кому, незалежно від страхування чи статусу проживання. Проте, ймовірно, він вимагатиме за це плату.
Новоприбулим громадянам та громадянкам України у ситуації, що склалася, ми рекомендуємо перебувати на території Чеської Республіки на підставі спеціальної довгострокової візи, заяву на яку можна подати в одному із Крайових допоміжних центрів допомоги Україні (КАЦПУ, чеською КACPU). Детальніше дивіться на веб-сайті Міністерства внутрішніх справ. Щойно така віза буде надана, ця особа стає учасником системи загальнообов’язкового державного медичного страхування з доступом до медичного обслуговування у повному обсязі. Внески на медичне страхування замість власника такої візи сплачує Чеська держава. Документ про медичне страхування (так званий дублікат посвідчення застрахованого) власникові такої візи видаватимуть безпосередньо в КАЦПУ у приймальному віконечку медичної страхової компанії.
Якщо особа, якій була надана віза, ще не має документа про медичне страхування, вона може подати заяву для його отримання через онлайн-реєстрацію Всезагальної медичної страхової компанії Чеської Республіки (VZP ČR) або особисто з’явитися до будь-якого відділення компанії VZP, або до іншої медичної страхової компанії. У разі, якщо особа потребує термінової медичної допомоги раніше, ніж отримає необхідні документи, ми рекомендуємо Вам надати хоча б дійсний проїзний документ із візою з метою толерованого перебування (чеською víza za účelem strpění pobytu).
Якщо Ви застраховані за системою державного медичного страхування, маєте комерційне страхування або можете самостійно оплатити допомогу, Ви можете відвідати будь-якого постачальника медичних послуг.
Якщо у Вас немає медичної страховки і Ви не можете оплатити допомогу самостійно, Ви можете звернутися за невідкладною (та іншою) допомогою в найближчій лікарні, бажано в державні.
Зверніть увагу, що за аптеки в аптеках може знадобитися доплата, а також послуги екстреної допомоги оплачуються.
Список університетських лікарень
Клінічна лікарня Буловка, м. Прага
Клінічна лікарня Kраловскі Віногради, м. Прага
Клінічна лікарня Мотол, м. Прага
Клінічна лікарня ім. Томайєра, м. Прага
Центральний військовий госпіталь – Клінічний госпіталь м. Прага
Загальна клінічна лікарня м. Прага
Клінічна лікарня Св. Анни м. Брно
Клінічна лікарня м. Градець-Кралове
Медична допомога, надається відповідно до типу перебування в Чехії
Постійне місце проживання в Чеській Республіці – особа є учасником державного медичного страхування, має картку застрахованого та отримує компенсацію за повне медичне обслуговування.
Працевлаштування в Чехії – особа є учасником державного медичного страхування, має страхову картку і отримує компенсацію за повне медичне обслуговування.
Страхування в іншій країні ЄС – допоміжна участь у державному медичному страхуванні, має європейську картку страхування, надається необхідна або повна медична допомога.
Перебування туриста – до 90 днів у Чехії, необхідно оформити власне комерційне медичне страхування і обсяг наданих медичних послуг визначається видом страхування. Ці страхування зазвичай можна оформити онлайн.
Довгострокове перебування понад 90 днів – необхідно оформити власне комерційне медичне страхування, а спектр медичних послуг, що надаються, є комплексний.
Віза з метою толерантності – особа є учасником державного медичного страхування з моменту видачі візи, має паперовий документ на заміну та їй оплачується повне обслуговування.
Дитина, народжена в Чехії від матері з дозволеним довгостроковим проживанням – участь у державному медичному страхуванні до 2-місячного віку, також необхідно оформити комерційне медичне страхування, протягом 2 місяців особі забезпечується повний догляд за здоров’ям.
Шукачі притулку – участь у державному медичному страхуванні з моменту подання заяви, особі з цього моменту надається повна медична допомога.
Особи, які шукають притулку у закладі МВС – особі надається лише невідкладна медична допомога, що надається МВС у межах його закладів.
Притулок – особа є учасником державного медичного страхування, має страхову картку та отримує відшкодування за повне медичне обслуговування.
Заявники на додатковий захист – особа є учасником державного медичного страхування, має страхову картку та отримує повну медичну допомогу.
Заявники на додаткову охорону в закладі МВС – особі надається лише невідкладна медична допомога.