Університет Гельсінкі засуджує військові дії Росії та висловлює підтримку Україні та її університетській спільноті.

Ми разом з усіма фінськими університетами приєднуємося до висловлення підтримки Університетами Фінляндії Україні, а також до заяви Європейської асоціації університетів про те. На знак підтримки Головний корпус Університету та Юніонінкату 35 були освітлені кольорами українського прапора.

Університет Гельсінкі вірить і підтримує міжнародне співробітництво в галузі досліджень і вищої освіти, навіть у складних обставинах. Однак бувають моменти, коли співпрацю потрібно переглянути, а напад Росії на Україну, що викликає засудження, вимагає виняткових заходів. Ми продовжуємо відстежувати національні санкції та санкції ЄС і відповідно коригуватимемо політику та процеси. Ми працюватимемо разом з іншими фінськими та міжнародними університетами, щоб припинити військові дії в Україні та підтримати українські установи та окремих осіб. У Гельсінському університеті створено команду для моніторингу ситуації в Україні, пов’язаних санкцій та їх впливу, надання рекомендацій та координації заходів, що вживаються університетом.

Питання та запити щодо України можна надсилати на адресу ukraine@helsinki.fi. Ось як Гельсінкський університет допомагає студентам і співробітникам З усіма українськими студентами, які навчаються в університеті Гельсінкі, а також з українськими співробітниками університету, зв’язалися особисто, щоб запропонувати їм підтримку. Відповідно до інституційної цінності інклюзії, усі члени університетської спільноти повинні мати однакове та поважне ставлення, незалежно від національності, і надалі матимуть ті самі права та послуги, що й раніше.

Підтримка здоров’я та благополуччя за Інструкціями для студентів та охорони праці (посилання на Flamma). Університет Гельсінкі надає право закінчити недипломне навчання особам, які прибули до Фінляндії і навчання яких було призупинено в українському вищому навчальному закладі через війну, а також громадянам України, які прибули до Фінляндії та чиї дипломи отримали був відсторонений у російському вищому навчальному закладі через війну. Право на завершення може бути надано курсам або навчальним модулям. Це не дає права отримати ступінь в Університеті Гельсінкі. На право отримати ступінь можна подати в звичайному процесі вступу. Заявки розглядатимуться до кінця 2022 року без кінцевих термінів подачі заявок.

Права на завершення будуть надані до 31.07.2023, і плата за навчання без диплома не стягується. Дізнайтеся більше про навчання без дипломів для людей, які тікають від війни в Україні, та подайте заявку. Громадяни України не будуть платити за навчання у Відкритому університеті до осені 2023 року. Навесні 2022 року Інститут Алексантері організовує міждисциплінарний цикл лекцій про Україну та з України. Лекції розраховані на широку аудиторію. Університет Гельсінкі жертвує Університет Гельсінкі запустив Кризовий фонд і звернення до надзвичайних ситуацій. Зібрані гроші підуть на підтримку дослідників та студентів, які втікають з України, які бажають переїхати до Фінляндії та проводити дослідження чи навчатися в Університеті Гельсінкі, а також тих, хто вже в університеті.

Університет Гельсінкі підтримує жертв війни в Україні, пожертвувавши 50 000 євро ЮНІСЕФ. Пожертвування зроблено з доходів Гельсінкського університету (HYR). Університетська фармація також підтримала Україну в умовах гуманітарної кризи та зробила два пожертви на загальну суму 20 000 євро тим, хто цього потребує. Перший пожертвування було зроблено в рамках операції «Надія», а другий – до Фінського Червоного Хреста для допомоги у разі катастроф. Крім того, Університетська аптека скоротила свою аптечну мережу в Росії і планує вийти з російського ринку. Гельсінський колегіум перспективних досліджень отримує додаткове фінансування від Kone Foundation для підтримки дослідників, які тікають від війни в Україні.

Грант передбачає загалом 36 місяців наукового часу в Колегіумі. Фонд Kone надав додаткові ресурси для стипендій, призначених для вчених, які втекли від війни і не можуть продовжувати працювати у своїй рідній країні. Додаткове фінансування буде розподілено через стипендіальну програму Collegium Kone Foundation, яка підтримує дослідників з країн Балтії, Росії, Білорусі та України. Рекомендації щодо співпраці з Росією та Білоруссю Університет на час призупинить розвиток усіх нових співробітництв з Росією та Білоруссю. Відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і культури, будь-яка інституційна співпраця з російськими та білоруськими університетами та іншими установами припинена. Постійні періоди мобільності студентів і науковців з Росії буде дозволено завершити, як було заплановано.

Просимо членів громади звернути увагу на те, що Європейська комісія вирішила припинити співпрацю з російськими організаціями в галузі досліджень, освіти та інновацій, а також припинила виплати російським організаціям за діючими контрактами. Університетську спільноту просять утриматися від будь-яких взаємодій з будь-якими державними органами Російської Федерації.

В UH ми не рекомендуємо використовувати співробітників російських університетів як експертів з підбору персоналу або при наданні звання доцента. Якщо така дія вже триває, її не потрібно переривати. Однак важливо зазначити, що компенсація російським особам за такі послуги може бути складною через санкції, накладені на російські банки.​ Ми також рекомендуємо співробітникам UH не виконувати описані вище ролі в російських університетах. Підрозділи та члени спільноти заморозять усі інституційні запрошення для представників російських та білоруських університетів та наукових установ. Рекомендується дослідникам не ініціювати нові публікації з дослідниками російських чи білоруських університетів чи наукових установ. Ніяких дій щодо публікацій, які вже опубліковані, не потрібно.

Університет не рекомендує брати участь у процесах експертної оцінки за участю дослідника, пов’язаного з російською чи білоруською установою, а також брати участь у будь-якій ролі в журналах, що видаються в цих країнах. На даний момент поїздка до Росії неможлива. Відповідно до директив ЄС (EU 2022/328 ja EU 2022)/355) буде заблоковано доступ до деяких ІТ-інфраструктур з Росії та Білорусі. Як наслідок, VPN-сервіс університету буде обмежено залежно від географічного розташування. Персонал, який відчуває тривогу або занепокоєння з приводу ситуації, може звернутися до служби гігієни праці; інструкції для студентів доступні тут.

Відповідно до рекомендацій Міністерства закордонних справ Фінляндії, слід уникати поїздок до України, Білорусі та Росії. Інформацію про війну в Україні дивіться на сайті Імміграційної служби Фінляндії.

Востаннє оновлено 30 березня

https://www.helsinki.fi/en/news/war-ukraine